Jednoznačná výhra v Brně.

Diář SLUNETY se pořádně zaplnil na stránce s posledním týdnem před Vánoci, tři zápasy v jednom týdnu je slušná porce. Prvním utkáním bylo střetnutí s Brnem na jeho palubovce, díky televiznímu přenosu se utkání sehrálo až v pondělí.

Předzápasové prognózy ukázaly, že domácí budou mít značně širokou marodku, obzvlášť na pozici 4 a 5, takže taktika byla jasná, hledat naše pivoty pod košem. Dalším taktickým pokynem, který Tonda Pištěcký naordinoval svým svěřencům, bylo ucpat vymezené území a vsadit na to, že soupeř nebude proměňovat střely. Oba pokyny naši hráči splnili a vyšlo to.

První čtvrtina byla sice pouhým oťukáváním soupeřů a skončila hodně nízkým skóre 8:11, ale ve druhé jsme rozjeli SLUNETAstroj naplno a náš náskok začal narůstat, a dle taktiky hlavně z ruky pivotů. Oslabené Brno jen těžko hledalo cestu do našeho koše a střelba z dálky se nedařila, takže v poločase svítilo na tabuli skóre 18:36.

Po přestávce sice Brno zvýšilo agresivitu v obraně, ale naši hráči byli připraveni a nedovolili soupeři jakékoli zdramatizování utkání a vlastně celý druhý poločas se už dohrával z povinnosti. Naše čísla pak potvrzují, že zvolená taktika byla správná, naši dvouciferní střelci jsou pivoti a soupeřova procenta střelby za dva body 43,6% a za tři body dokonce 4,2%.

Po zápase se tým přesunul do Levic, kde ho v úterý večer v rámci Helios Alpe Adria Cupu čekají Levičtí Patrioti

mmcité+ Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 46:70 (8:11 18:36 30:53)

Body domácí: Kereselidze 12, Primorac 10, Barry 8, Nehyba 5, Brandenberg 4, Mays 3, Hrabovský a Vašát po 2
Body hosté: Pecka 17, Šteffel 12, Teague 11, Robinson 9, Singletary 6, Šotnar 5, Svejcar 4, Treadwell a Šmíd po 3,
Trojky: 24/1 – 15/5
Trestné hody: 13/9 – 12/7
Doskoky: 37 - 47
Osobní chyby: 17 - 15